Безпека взимку

Тернопільська класична гімназія

Тернопільської міської ради

Тернопільської області

ОБЕРЕЖНО! Піротехнічні засоби:феєрверки, петарди, ракети!

• Дітям забороняється використовувати піротехнічні засоби!
  • Купувати піротехнічні засоби слід лише у спеціалізованих магазинах і тільки разом із дорослими.
  • Використовувати ці вироби можна лише на відкритих майданчиках і тільки дорослим.
  • Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.
  • Правила протипожежної безпеки

Не дозволяйте дітям:

• гратися із сірниками та запальничками.
  • запалювати свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • залишати іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • сушити речі над газовою плитою.
  • палити багаття у сараях, підвалах, на горищах.
  • вмикати багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
  • на дачі або в селі  відкривати грубку: від маленької; вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа

Обов'язково вимикайте електроприлади, коли виходити із дому. Не тягніть за дріт руками, обережно виймайте штепсель із розетки.

Користуйтесь цими правилами самі та інструктуйте своїх дітей!

Правила поведінки під час ожеледиці

Ожеледиця представляє безпосередню небезпеку життя і здоров'ю людей. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій від ожеледиці необхідно:

• Ходити не поспішаючи, ноги злегка розслабити у колінах, ступати на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятати, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходити із будинку повільно.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.
  • Падати із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться — удар, спря­мований на Вас, зменшиться.
  • Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходьте близько до проїжджої частини дороги. Це  небезпечно, адже є ризик під­ковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці, пам'ятайте, що через ожеле­дицю значно збільшується відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ви впадете і за деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту - терміново зверніться до лікаря.

Правила поведінки на водоймах покритих льодом

• Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняйте дітям гратися на незміцнілому льоду.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають пробоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
  • Обходити місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходити річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
  • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

ОБЕРЕЖНО: БУРУЛЬКИ!

Будьте особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевніться у відсутності загрози падіння льодових наростів.

Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.