Інтернет, соціальні мережі та емоційна безпека дітей

06.02.2020   Administrator   Категорія: Соціально-психологічна служба

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ІНТЕРНЕТ, СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ТА ЕМОЦІЙНЕ БЕЗПЕКА ДІТЕЙ.

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп′ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв′язання задач. Крім того, в світовій мережі є велика кількість непристойної та аморальної інформації, яка може негативно впливати на несформовану психіку дитини. Інтерактивне спілкування потрібно обов’язково поєднувати з реальним. Важливо, щоб відповіді на свої питання дитина знаходила у першу чергу у батьків, а не на сумнівних сайтах.

За результатами всеукраїнського дослідження, проведеного у співпраці з ЮНЕСКО, 96% українських дітей та підлітків віком 10-17 років користуються Інтернетом, з них 51% не мають уявлення про небезпеки, що чатують на них у всесвітній мережі.

На думку фахівців із безпечної поведінки в Інтернеті, у соціальних мережах, чатах та сайтах для знайомств щодня сидить близько 750 000 (!) зловмисників. Тому, якщо ви спілкуєтеся у соціальних мережах, потрібно дотримуватися певних заходів обережності.

Основні загрози безпеки дітей в Інтернеті:

• Кіберхулігани (цькування, залякування, кібербулінг)
  • Хижаки (заманювання дітей на особисту зустріч, у тематичні групи в соціальних мережах)
  • Вторгнення в особисте життя (поділившись особистою інформацією, діти наражають на небезпеку і себе і сім’ю)
  • Непристойний контент (інформація чи зображення)
  • Зловживання загальним доступом до файлів (несанкційний обмін музикою, відео чи іншими файлами)
  • Інтернет залежність (неконтрольоване користування та схильність до узалежнення)

Рекомендації для батьків

• Контролюйте потік інформації. Діти дуже вразливі щодо інформації, яка іде з екранів та моніторів, особливо ті, в яких слабо розвинене критичне мислення.
  • Намагайтеся пояснювати, що відбувається відповідно до віку дитини.
  • Приділяйте час для спілкування з вашими дітьми.
  • Розмовляйте з ними на ті теми, які їх цікавлять.
  • Дізнавайтесь про сферу інтересів вашої дитини, станьте цікавим співрозмовником на ці теми.
  • Розкривайте здібності дитини; створюйте сприятливі умови для їх розвитку.
  • Дізнавайтесь про те, що хвилює вашу дитину.
  • Навчайте її вирішувати життєві проблеми.
  • Станьте позитивним прикладом користувача мережі Інтернет для власної дитини.
  • Подбайте про власний емоційний стан та емоційний стан дітей. Більше обіймів, усміхненого погляду, добрих слів, цікавості щодо їхніх справ, включення в спільні ігри та справи. Вам це допоможе зняти напругу; дітям - відчувати себе в безпеці та любові попри все.                                Впорядкувала: практичний психолог ТКГ Квілінська М.А.