Участь у Міжнародних проектах

17.11.2016   Administrator   Категорія: Міжнародна діяльність

ТЕРНОПІЛЬСЬКА КЛАСИЧНА ГІМНАЗІЯ – УЧАСНИК МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ «ШКОЛИ: ПАРТНЕРИ МАЙБУТНЬОГО»

 

 Із 2008 року Тернопільська класична гімназія бере активну участь у міжнародному проекті «Школи: партнери майбутнього» відповідно до укладеної Угоди про співробітництво між Гете-Інститутом Україна та Тернопільською класичною гімназією від 10.12.2008 року з її 3-кратним продовженням.

 Ініціатором проекту стало Міністерство закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Мета даної ініціативи - вибудовування по всьому світу  глобальної мережі із 1000 шкіл – партнерів у більше ніж 100 країнах світу, створення активних та довгострокових зв’язків цих шкіл  з Німеччиною, сприяння обміну та співпраці між вчителями та учнями. В Україні беруть участь у проекті 15 шкіл - партнерів, які  Гете – Інститут підтримує в організації отримання високопрофесійних знань з німецької мови та встановленні кооперації на міжнародному рівні.

Тернопільська класична гімназія –  один із таких навчальних закладів, частинка міжнародної мережі шкіл – партнерів, яка має статус офіційного партнера  Федеративної Республіки Німеччина та отримує пряму підтримку  у викладанні предмета німецька мова в закладі. Вже дев’ятий рік вчителі і гімназисти закладу беруть активну участь у різноманітних проектах, конкурсах, воркшопах, семінарах, концертах німецьких груп і музикантів, виставках, у конкурсі Каразінський колоквіум, мовних курсах, які відбуваються у різних містах України, Німеччини, а також Польщі і Туреччини за підтримки Гете-Інституту.

Невід’ємною частиною роботи в проекті є також проведення семінарів для вчителів німецької мови, на яких  вони підвищують свій кваліфікаційний рівень, отримують досвід і удосконалюють свої вміння і навички. Тематика семінарів різноманітна: цікаві аспекти у методиці викладання німецької мови, інноваційні підходи до вивчення предмета, захист навколишнього середовища тощо. Учителі Тернопільської класичної гімназії Мудрик О.Б., Рейтор М.В., Остапенко С.В. неодноразово пройшли курси підвищення кваліфікації в Німеччині: удосконалили знання німецької мови, опрацювали нові методики викладання предмета. Вчитель Романишин О.М. як керівник учнівських проектів щодо захисту навколишнього середовища двічі пройшла навчання в Німеччині.

Директор Тернопільської класичної гімназії Тригуба В.К. двічі у складі керівників шкіл-партнерів вивчав систему освіти ФРН у м. Берлін і м. Мюнхен.

Заступник директора з НВР Клименко М.В. взяла участь у щорічній зустрічі директорів шкіл – партнерів із Східної Європи і Центральної Азії в рамках проекту «Школи: партнери майбутнього» у м. Бонн 23 – 28 жовтня 2016 р. (ознайомилася із  німецькою системою освіти та взяла участь у відкритій дискусії «Мережа освіти – освіта як майбутнє поле дій»).

У класичній гімназії  працювала волонтер Стефані Шторк з м. Нойбург, студентка ІV курсу університету у м. Пассау. Учні мали можливість спілкуватись із носієм мови, яка проводила уроки та позакласні заходи.

На базі Тернопільської класичної гімназії відбулися 2 воркшопи: за матеріалами виставки німецького фотографа Ш. Коппелькама на тему «Ortszeit» (Падіння берлінської стіни, об’єднання Німеччини) та на тему «Захист навколишнього середовища», який проводили асистенти Гете-Інституту: Штеффі Пам-Мануш, Мануель Лепперт, Максиміліан Дьонер, Шарлотта Вольфарт.

У гімназії проведено семінар-зустріч директорів 15 шкіл-партнерів з України проекту «Школи: партнери майбутнього» (керівник Вайкко Фрауенштайн), де було проаналізовано роботу  класичної гімназії в проекті та перспективи подальшої співпраці.

Інтерактивна виставка «Німеччина у валізі» мандрує містами України з метою популяризації німецької мови та зацікавлення учнів у її вивченні. Побувала вона також і в класичній гімназії. Завдяки проекту «Школи: партнери майбутнього» учні змогли самостійно переконатись у тому, що причин вчити німецьку досить багато, і вивчати мову можна цікаво.

SAM_4716.JPGП’ятеро учнів Тернопільської класичної гімназії  відвідали університети Баварії (13.06 по 20.06. 2015 року) для того, щоб більше дізнатися про умови вступу до них, отримати поради щодо вибору професії, яку вони хотіли б здобути. Поїздка здійснена за підтримки програми BayBIDS, а також PASCH-проекту в Україні.

У Тернопільській класичній гімназії 302 учні вивчають німецьку мову як другу іноземну. Позитивним є те, що завдяки проекту «Школи: партнери  майбутнього» значно підвищився інтерес учнів Тернопільської класичної гімназії до вивчення німецької мови.

Щорічно в закладі учні складають іспити на здобуття Сертифікату Гете-Інституту на знання німецької мови  на рівень  А1, А2. Рівні В1, В2 учні здають у Києві. Загалом за роки нашої співпраці іспити склали 173 учні.

За активну участь та перемоги у різноманітних конкурсах Гете-Інститут нагороджує кращих учнів стипендіями для навчання  на молодіжних мовних курсах , які учні проходять в Німеччині. Як результат - 32 гімназистів пройшли двотижневі та тритижневі курси у різних містах Німеччини (Sonnenberd, Schwebisch, Hall, Berlin, Scharbeuz, Duberstadt, Dilefeld, Frankfurt am Maig, Sank Peter Ording), де  вивчали місцеві діалекти та практичну німецьку мову, історію цієї країни, її традиції. Після завершення курсів отримали  міжнародні сертифікати різних рівнів на знання німецької мови.

 Троє гімназистів покращили свої знання німецької мови у мовних таборах у Карпатах і у м. Лазурне.

П’ятеро наших вихованців вивчали німецьку мову у мовних літніх Міжнародних  дитячих таборах у Польщі, Туреччини, Литви.

За період співпраці вчителі та гімназисти закладу отримали від Гете-Інституту різноманітне технічне обладнання (магнітофони, комп’ютер, ноутбук, ксерокс, відеокамеру, графопроектор, відеопроектор), нові підручники, сучасну німецьку навчальну і методичну літературу, що дозволяє нашим вчителям значно підвищувати якість викладання предмета німецька мова, ширше застосовувати на практиці елементи інноваційних технологій, зокрема, проектних.

В рамках предметних тижнів вчителі іноземної мови систематично проводять відкриті мультимедійні уроки та різноманітні позакласні  заходи з використанням матеріалів Гете-Інститут: популяризують серед колег матеріали, нові знання та інноваційні ідеї, отримані в результаті співробітництва в Міжнародному проекті «Школи: партнери майбутнього».

Неодноразово в пресі (понад 20 публікацій) висвітлювалась робота ТКГ в PASCH – проекті: в журналі «Vitamin dе» (№67/2015 ст.22) опубліковано статтю М. Рейтор «Hochschulen in Bayern», в обласній газеті «Свобода» - статтю Гудими Р.Б. про роботу в проекті «Школи: партнери майбутнього – вигідна співпраця» (№80/08.10.2010 р), у журналі «Deutsch» (№14/178, травень 2009 р.) стаття Гудими Р.Б. «Zusammen waren wir eine grose Familie» та інші.

У 2016 році Тернопільська класична гімназія брала участь у VII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» (конкурс з номінації «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку національної освіти та науки»), за що заклад нагороджено Дипломом МОН України Інституту модернізації змісту освіти, Національної академії педагогічних наук України.

 

Поділіться з друзями: